Nedocenitelní pomocníci

Pod hromadným názvem bazénové příslušenství Chlorito se skrývá opravdu velká spousta někdy i nedoceněných pomocníků, kteří Vám hodně usnadní údržbu celého koupacího zařízení a hlavně samozřejmě vodu v něm obsaženou. Dobře víte, že o bazén a hlavně o vodu je potřeba se dobře a hlavně pravidelně starat, aby bylo možné se koupat po celou koupací sezónu a aby se Vaše koupání nezměnilo ve smrdutou nepoužitelnou bažinu. Většina lidí si myslí, že záleží na přípravcích, které používáte k údržbě vody, ale jen chemie není všechno. K opravdu dokonalé péči o bazén a k údržbě kvality a čistoty vody potřebujete mnohem více.

bazénové schůdky

Pokud se rozhodnete využívat k ošetření vody tabletové přípravky, tak kvalitní dávkovač tablet či spolehlivý plovák jsou přímo nutností, protože tablety nemůžete jen tak vhodit do vody a nechat rozpouštět. Když pomineme to, že by se rozpouštěli lokálně a účinné látky z nich by se nedostali do celého obsahu, tak nemůžeme pominout fakt, že byste si tímto způsobem mohli poškodit dno svého koupacího zařízení. Dále nestačí pouze vodu vydezinfikovat a zbavit ji neviditelných nečistot, jako jsou mikroby a bakterie, ale je nutné odstraňovat z vody i mechanické nečistoty, které se do ní dostanou buď vlivem počasí nebo na tělech plavců, takž jistě oceníte kvalitní a spolehlivé síťky, filtrace či vysavače a s nimi spojené hadice, teleskopické tyče a další potřebné příslušenství.

malý plavec

A nakonec nesmíme zapomínat na ochránění vody před znečištěním v době, kdy bazén nevyužíváte. Tady se Vám jistě bude hodit krycí plachta. Ve výčtu položek, které se řadí k bazénovému příslušenství bychom mohli pokračovat ještě dlouho, protože jde opravdu o spoustu malých i velkých pomocníků, ale nejlepší bude, když se porozhlédnete v naší nabídce a sami si vyberete pomocníka, kterého potřebujete a využijete při péči o Vaše koupání, abyste si tak ulehčili práci a mohli si užívat.